Diskusia s Radoslavom Procházkom - Euroscola 2012

Dňa 19. decembra 2011 sa na našej škole uskutočnila prednáška a diskusia s Radoslavom Procházkom - poslancom NRSR a predsedom Ústavnoprávneho výboru NRSR. Naši študenti s pánom Procházkom prediskutovali rôzne témy od činnosti Európskeho súdneho dvoru, po súčasnú dlhovú krízu v Európskej únii.

Bratislava Model United Nations 2011

4. – 6. novembra sa v Bratislave konalo Modelové zasadnutie OSN, BratMUN 2011, súťaž, ktorá sa koná v niekoľkých metropolách po celom svete. Je to simulácia reálnej Organizácie Spojených národov, čo znamená, že to prebieha v rovnakom duchu a za rovnakých procedurálnych pravidiel.

Slovenská debatná liga 2011

Jadrom aktivít SDA je Slovenská debatná liga, do ktorej sa každoročne zapojí viac ako dvesto debatérov z celého Slovenska. Tento ročník ligy bol pre náš klub výnimočný z niekoľkých dôvodov. Naše tímy zvíťazili na všetkých regionálnych tunrajoch a na finálový turnaj postúpilo až päť našich tímov, ďalej...

Bratislava Schools Debating Championship 2011

Stredoškolský turnaj aký Slovensko ešte nevidelo alebo turnaj, ktorý sme takmer nestihli. Aj takéto prívlastky malo debatné podujatie Bratislava Schools Debating Championship, na ktorom sa naši debatéri Veronika Janovcová, Matej Kohár, Ján Kokavec a Jaroslav Leitmann zúčastnili ako členovia národného tímu pre WSDC 2011.

Majstrovstvá Európy a Ázie v debatovaní Istanbul 2011

Po tom, čo SDA zverejnila v novembri 2010 výzvu pre účasť na Majstrovstvách Európy a Ázie v Turecku, nám so spolužiakmi stačila sotva jedna prestávka na rozhodnutie zúčastniť sa. Veď možnosť zadebatovať si s poprednými tímami z celého sveta sa slovenskému debatérovi len tak ľahko nenaskytne, a výlet do Istanbulu tiež nie!

Košice Schools Debating Competition 2010

S príchodom jesene sme sa už tradične zúčastnili aj prvého anglického debatného podujatia sezóny – Košice Schools Debating Competition 2010. V konkurencii tímov z celého Slovenska a Maďarska tu naši debatéri potvrdili popredné postavenie v anglickom debatovaní na Slovensku, keď si odniesli hneď prvé dve miesta!

Exhibičná debata v Považskej Bystrici

V stredu 29. septembra sa na Obchodnej akadémii v Považskej Bystrici uskutočnila exhibičná debata na tézu: „Vedenia základných a stredných škôl by mali mať prístup k facebookovým profilom svojich žiakov“

IDEA Youth Forum - Netherlands 2010

Youth Forum, organizované Medzinárodnou debatnou asociáciou - The International Debate Education Association (IDEA), patrí medzi najväčšie medzinárodné debatné podujatia, ktoré sú určené pre stredoškolských debatérov. Mládežnícke fórum je vždy organizované inou krajinou a toto leto sa študenti z 37 krajín stretli v holandskej provincii Zeeland, kde strávili dva skvelé debatné týždne.

World Schools Debating Academy - Slovenia 2010

Viac ako osemdesiat debatérov sa toto leto zúčastnilo na letnej debatnej akadémii - World Schools Debate Academy v Slovinsku. Študenti z Nemecka, USA, Chorvátska, Rumunska, Slovinska, Honk-Kongu, Česka, Kataru a Slovenska strávili týždeň v alpskom meste Kranjska Gora, kde podstúpili intenzívny tréning. Medzi zúčastnenými boli aj Matúš Bachan a Jaroslav Leitmann.

Debatná sezóna 2009/2010

Uplynulý školský rok bol pre Debatný klub Sučany skvelým rokom. Vysoké umiestnenia v slovenských aj anglických turnajoch, modelové zasadnutie Európskeho parlamentu v Štrasburgu, Stredoškolské majstrovstvá sveta v debatovaní, niekoľko úspešných exhibičných debát a mnohé nové tváre. Naši debatéri sa v tomto roku postarali o niekoľko úspechov, ktoré by sme vám chceli týmto článkom pripomenúť.

International Schools debate tournament Malacky 2009

This year we had an amazing opportunity to particiapate in the very first international debate tournament for high schol students held in Slovakia – Malacky. Six members of our debate club - Matúš Bachan, Veronika Janovcová, Jaroslav Leitmann, Matej Kohár, Martin Veselý and Diana Jeleňová competed against teams from Romania, Czech Republic, Slovenia and other European countries.

World Schools Debating Championships - Qatar 2010

There is much to be said about the World Schools Debating Championships (WSDC) in Qatar that is of little interest of the general public. I assume that long tedious descriptions of each debate would result in nothing but instant boredom in the majority of readers. Therefore I will try at least to briefly outline some of the more interesting miscellanea of my visit to Qatar.

First Tournament in English Debate League - Košice 2009

In November 2009 three members of our debate club – Matúš Bachan, Veronika Janovcová and Jaroslav Leitmann took part in the First Tournament of the English Debate League 2009/2010 which was held in Košice. We were motivated to do our best after last year’s success when team Sučany reached the semi-finals and Mária Fujková among Slovak national team won the whole tournament.

Debate Europe Argument - 2009

„Debate Europe – Argument: Rozhlasová a televízna exhibícia debatérskych tímov vznikla ako reakcia na výzvu Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku na predloženie návrhov spadajúcej pod Granty pre iniciatívy občianskej spoločnosti na miestnej a vnútroštátnej úrovni na podporu verejnej diskusie o európskych záležitostiach a ako súčasť iniciatívy Európskej komisie „Debate Europe“.

World Schools Debating Championships - Atény 2009

As the World Championships is the most prestigious debate competition high school students, it is also the most competitive one and national teams engage in rigorous preparation. I was attended several meetings and I believe that participation in the Interanational Debate Weekend in Slovenia, Tallinn Open in Estonia, European Youth Speak in Amsterdam helped me a lot.

Anglická debatná liga 2008

Anglická debatná liga je súťaž v akademickom debatovaní vo formáte World Schools´ Debating Championship, ktorej prvé kolo sa uskutočnilo 22.-24.11. 2008 v Košiciach a zúčastnil sa ho aj trojčlenný tím debatérov z nášho gymnázia.

DK Sučany