Bratislava Schools Debating Championship 2011

Stredoškolský turnaj aký Slovensko ešte nevidelo alebo turnaj, ktorý sme takmer nestihli. Aj takéto prívlastky malo medzinárodné debatné podujatie Bratislava Schools Debating Championship, na ktorom sa naši debatéri Veronika Janovcová, Matej Kohár, Ján Kokavec a Jaroslav Leitmann zúčastnili už ako členovia slovenského národného tímu pre Majstrovstvá sveta v debatovaní 2011.

V ňom prišla veľmi zaujímavá debata proti Turecku o nevyhnutnosti používania politicky korektnej reči na verejnosti, ktorú sme s prehľadom zvíťazili, a postúpili tak do semifinále proti Slovincom. V ňom nasledovala debata ohľadom nastavenia limitu pre financovanie politických strán pre jednotlivcov a korporácie, ktorej výsledok nás na našu veľkú radosť poslal do finále. V ňom sme aj napriek výbornému výkonu ťahali za kratší koniec s najlepším účastníkom turnaja – Singapurom – a obsadili konečné druhé miesto. Okrem toho sa v desiatke najlepších rečníkov umiestnili traja naši debatéri a so cťou náš klub reprezentoval aj tím nádejných prvákov – Beďatšová, Krištofík, Nemček.

Jednoznačne najlepší medzinárodný turnaj na Slovensku sme teda zvládli na jednotku a ostáva nám len dúfať, že podobný výkon podáme aj na letných Majstrovstvách sveta.

Ján Kokavec

Všetky články na blogu

DK Sučany