Košice Schools Debating Competition 2010

S príchodom jesene sme sa už tradične zúčastnili aj prvého anglického debatného podujatia sezóny – Košice Schools Debating Competition. V konkurencii tímov z celého Slovenska a Maďarska tu naši debatéri potvrdili popredné postavenie v anglickom debatovaní, keď si odniesli hneď prvé dve miesta!

Ešte predtým sa však v základnej časti museli popasovať s kontroverznou tézou o výstavbe internátnych škôl pre rómske deti (Establishing boarding schools solely for Roma pupils is a good idea), ako aj debatovať o zlegalizovaní marihuany a zrušení práva odborov na štrajk. Po nej sa z postupu mohli tešiť tímy Sučany 1 (Bachan, Janovcová, Leitmann) a Sučany 3 (Beňová, Krivošová, Páleníková), ktorí sa po úspešnom semifinále proti košickým tímom na tézu o obmedzení funkčného obdobia predsedov vlád stretli vo finále. Nakoniec sa z absolútneho víťazstva tešil tím Sučany 1, ktorého člen Jaroslav Leitmann sa stal aj najlepším rečníkom turnaja, nasledovaný Jánom Kokavcom na druhom, Veronikou Janovcovou na treťom a Matejom Kohárom na štvrtom mieste.

Košický medzinárodný turnaj bol preto pre náš debatný klub perfektným štartom do sezóny, ako aj nezabudnuteľným zážitkom a výborným tréningom pre ďalšie podujatia.

Ján Kokavec

Všetky články na blogu

DK Sučany